Brytanii zakazał używania kart kredytowych we hazardowych

Brytyjska Komisja gier hazardowych powiedziała we wtorek, że od 14 kwietnia firmy w Wielkiej Brytanii będą miały zakaz przyjmowania kart kredytowych od konsumentów obstawiających. Zakaz miałby zastosowanie do wszystkich rodzajów gier hazardowych, z wyjątkiem biletów na loterię krajową, które, jak zauważyła Komisja, były sprzedawane w sklepach spożywczych i kioskach.

Decyzja o wprowadzeniu zakazu została podjęta na podstawie dwóch odrębnych opinii rządowych dotyczących hazardu w Internecie i odpowiedzialności społecznej w branży. Według Komisji hazardowej 24 miliony dorosłych w Wielkiej Brytanii uprawia Hazard. Dane z think tanku UK Finance pokazują, że w 2018 roku 800 000 Brytyjczyków korzystało z kart kredytowych do gier hazardowych.

«Hazard na kartach kredytowych może spowodować znaczne szkody finansowe. Zakaz, który ogłosiliśmy dzisiaj, powinien zminimalizować ryzyko zranienia graczy z pieniędzmi, których nie mają, powiedział Neil Macarthur, Dyrektor Generalny Komisji hazardowej.

Badania pokazują, że 22% graczy online korzystających z kart kredytowych jest problematycznymi graczami, a dodatkowo cierpi na jakąkolwiek formę uzależnienia od hazardu”-dodał. „Wiemy również, że istnieją przykłady konsumentów, którzy zgromadzili dziesiątki tysięcy funtów długu w wyniku hazardu ze względu na dostępność kart kredytowych. Istnieją również dowody na to, że opłaty pobierane z kart kredytowych mogą pogorszyć sytuację, ponieważ konsument może próbować ścigać straty w większym stopniu».

W e-mailowym oświadczeniu Brigid Simmonds, przewodniczący Rady branżowej zakładów i gier hazardowych, która reprezentuje 90% brytyjskiego sektora hazardowego, powiedziała, że organizacja dąży do zapewnienia bezpieczniejszego hazardu.

Według danych Komisji Gier Hazardowych, w latach 2018-2019 dochody z brytyjskiego przemysłu hazardowego osiągnęły 14,4 mld funtów (18,7 mld dolarów). Najlepiej opłacanym Dyrektorem Generalnym w Wielkiej Brytanii w 2019 roku był Denise Coates, dyrektor wykonawczy i założyciel Bet365, firmy zajmującej się zakładami online, któr przyniosl do domu czek na 422 miliony dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *