Brytanii zakazał używania kart kredytowych we hazardzie

Decyzja o wprowadzeniu zakazu została podjęta na podstawie dwóch odrębnych opinii rządowych dotyczących hazardu w Internecie i odpowiedzialności społecznej w branży. Według Komisji hazardowej 24 miliony dorosłych w Wielkiej Brytanii uprawia Hazard. Dane z think tanku UK Finance pokazują, że w 2018 roku 800 000 Brytyjczyków korzystało z kart kredytowych do gier hazardowych.

«Hazard na kartach kredytowych może spowodować znaczne szkody finansowe. Zakaz, który ogłosiliśmy dzisiaj, powinien zminimalizować ryzyko zranienia graczy z pieniędzmi, których nie mają» — powiedział Neil Macarthur, Dyrektor Generalny Komisji hazardowej.

Badania pokazują, że 22% graczy online korzystających z kart kredytowych jest problematycznymi graczami, a dodatkowo cierpi na jakąkolwiek formę uzależnienia od hazardu” — dodał. “Wiemy również, że istnieją przykłady konsumentów, którzy zgromadzili dziesiątki tysięcy funtów długu w wyniku hazardu ze względu na dostępność kart kredytowych. Istnieją również dowody na to, że opłaty pobierane z kart kredytowych mogą pogorszyć sytuację, ponieważ konsument może próbować ścigać straty w większym stopniu».

W e-mailowym oświadczeniu Brigid Simmonds, przewodniczący Rady branżowej zakładów i gier hazardowych, która reprezentuje 90% brytyjskiego sektora hazardowego, powiedziała, że organizacja dąży do zapewnienia bezpieczniejszego hazardu.

Według danych Komisji Gier Hazardowych, w latach 2018-2019 dochody z brytyjskiego przemysłu hazardowego osiągnęły 14,4 mld funtów (18,7 mld dolarów). Najlepiej opłacanym Dyrektorem Generalnym w Wielkiej Brytanii w 2019 roku był Denise Coates, dyrektor wykonawczy i założyciel Bet365, firmy zajmującej się zakładami online, któr przyniosl do domu czek na 422 miliony dolarów.