Sherlock & Moriarty Wowpot! — przegląd slota

Sherlock & Moriarty jest piątym slotem, który wszedł do oferty Microgaming gamę progresywnych jackpotów. Każdy z nich został zaprojektowany przez inne studia partnerskie, teraz kolej przyszła na szwedzkiego dewelopera Just For The Win. Oprócz zapewnienia graczom szansy na wygranie oszałamiających sum jackpota, gra ta posiada kilka własnych funkcji, takich jak tajemnicze symbole, tajemnicze ponowne obroty i darmowe spiny.

Jak to często bywa w tych grach, obstawianie jest trochę bardziej strategiczne niż w przypadku zwykłych slotów. Dzieje się tak dlatego, że szanse na uruchomienie koła jackpota rosną wraz z wielkością zakładu. Zasadniczo, im większy zakład, tym większe prawdopodobieństwo uruchomienia koła jackpota. 

Nadal możliwe jest wygranie w Wowpot od najmniejszej stawki, 10 p/c, podczas gdy gracze o wysokich obrotach mogą postawić nawet £/€100 na obrót. Nie oznacza to, że cokolwiek z tego będzie miało znaczenie dla wielu entuzjastów jackpotów, ale RTP wynosi 92.1%, a zmienność jest oficjalnie oceniana jako średnia. Potencjał nie-jackpotowy nie jest tak dobry jak w niektórych grach z linii Wowpot!, chociaż częstotliwość trafień wynosi 27%, a regularne funkcje oznaczają, że podczas gry w Sherlock & Moriarty zwykle coś się dzieje lub będzie się działo.

ProducentJust For The Win
Bębny5
Rzędy3
Linie wypłat20
RTP92.1%
Max WygranaBrak
VolatilityWysoka (8/10)
Min/Max Zakład 0.10/100
Data wydaniaMarzec 25, 2021

Jeśli chodzi o tabelę wygranych, Just For The Win zapewnia misternie spływające monety królewskie J-A jako najniższe oraz cztery postacie jako najwyższe wygrane. Są to: bobby, dama (pani Hudson?), Watson i Holmes. Wild jest równie bogaty, ma taką samą wartość jak symbole Holmesa z potarganymi włosami i zastępuje normalne symbole, aby zakończyć wygraną. Moriarty pojawia się na scatterze, w towarzystwie dwóch kolejnych symboli specjalnych, o których będzie mowa dalej.

Gra Sherlock & Moriarty

Cechy slotu

Nie trzeba dodawać, że Wowpot jest tym, co wciągnie większość graczy do świata Holmesa i Watsona, ale gdy już się w nim znajdą, jest kilka innych funkcji, które zapewnią im rozrywkę, takich jak tajemnicze symbole, tajemnicze ponowne obroty i darmowe obroty.

Skupmy się najpierw na jackpocie, do którego dostęp uzyskuje się poprzez zebranie żetonów progresywnych w kształcie szkła powiększającego. Żetony te pojawiają się na wysokowartościowych symbolach na bębnach 2, 3 lub 4 w grze podstawowej – nie pojawiają się one podczas darmowych obrotów ani ponownych obrotów. Żetony zlatują z bębnów na pasek u góry ekranu. Jeśli dopisze Ci szczęście, możesz uruchomić koło jackpota. Koło obraca się i przyznaje Mini, Minor, Major lub Wowpot, których minimalne wartości wynoszą 10, 100, 50.000 lub 2.000.000 £/€. Oczywiście, ponieważ jest to gra progresywna, rzeczywiste wartości mogą być znacznie wyższe.

Wielkie złote znaki zapytania oznaczają symbol tajemnicy. W grze podstawowej, trafienie 4 lub mniej tajemniczych symboli zamienia je wszystkie w ten sam losowy symbol regularnej wypłaty. Symbole te nie mogą ujawnić żetonów progresywnych. Jeżeli wyląduje 5 lub więcej tajemniczych symboli, uruchomią one Mystery Respins.

W trybie Mystery Respins symbole tajemnic i jokery zostają zablokowane, podczas gdy wszystkie inne pozycje są ponownie uruchamiane. Po wylądowaniu nowych symboli lub jokerów, stają się one lepkie i otrzymują kolejne ponowne obroty. Ostatni ponowny obrót jest przyznawany, gdy nie pojawią się żadne nowe symbole; wtedy wszystkie symbole tajemnic zamieniają się w jeden losowy symbol płatny.

Podstępny Moriarty pojawia się na symbolu scatter, a 3 jego symbole w grze podstawowej nagradzają 10 darmowych obrotów. Więcej niż trzy dodają 2 dodatkowe darmowe obroty za każdy symbol scatter. W tym miejscu do gry wkracza nowy, potrójny symbol z pytaniem. Za każdym razem, gdy jeden z nich wyląduje, losowo ujawni jedną z trzech funkcji:

  • Sticky Wild — ten symbol wild pozostaje na miejscu przez resztę darmowych obrotów.
  • +1 Multiplier — ogólny mnożnik wygranej zwiększa się o 1 za każdym razem, gdy pojawi się jeden z tych symboli.
  • +Spins — przyznawane są 1, 2 lub 3 darmowe obroty.

Werdykt

Bardziej krytycznie, jako samodzielna gra, Sherlock & Moriarty musi stawić czoła silnej konkurencji ze strony slotów takich jak iSoftBet’s Moriarty Megaways, który posiada wyższą jakość wykonania. Z drugiej strony, te dwie gry konkurują w zupełnie innych kategoriach wagowych, więc ciężko jest porównywać je poza tym, jak temat został potraktowany. To duży progresywny jackpot robi tutaj różnicę, a ilu graczy będzie porównywać graficzne niuanse, albo który slot lepiej oddaje XIX-wieczny Londyn? Prawdopodobnie nie jest to typowy poszukiwacz jackpota, który dostaje zdrową porcję funkcji, które towarzyszą jego polowaniu na wielką wygraną.