Top 5 błędów graczy w kasynach naziemnych

Kasyna naziemne są źródłem zabawy i żywych emocji, gracze przychodzą do do kasyna po pozytywne wrażenia i nadzieję na dużą wygraną. Odwiedzający kasyna są gotowi zrobić wiele, aby zwabić szczęście i wygrać jackpota: kupić amulety, wykonywać rytualne tańce, nosić szczęśliwe koszulki i pod każdym względem próbują przyciągnąć fortunę. W rzeczywistości zwiększenie szans na wygraną jest o wiele łatwiejsze. Wystarczy, aby nie polegać na jednym szczęściu i nie popełniać 5 najczęstszych błędów hazardzistów w kasynach naziemnych.

Błąd 1. Gra w stanie relaksu

Jak to działa. Zakłady hazardowe często oferują gościom bezpłatne koktajle. Jeden lub dwa drinki nie będą miały wpływu na grę. Niebezpieczne dla graczy nadużywanie alkoholu, ponieważ w stanie silnego odurzenia gracze robią duże zakłady, praktycznie nie śledzą przebiegu gry i szybko tracą pieniądze.

Jak wygrać. Strach przed darmowymi koktajlami nie jest tego wart. Wręcz przeciwnie, mały prezent od kasyna pomoże się zrelaksować i dostroić się do pozytywnych emocji. Nie nadużywaj alkoholu. Jeśli gracz marzy o dużych wygranych i jest gotowy do walki o jackpota, lepiej jest ograniczyć się do jednej szklanki whisky, brandy lub lekkiego koktajlu. Możesz czerpać przyjemność i poczucie euforii z napiętych chwil w grze.

Jeden napój nie zaszkodzi

Błąd 2. Dezorientacja w przestrzeni i czasie

Jak to działa. Budynki dużych kasyn są jak labirynt. Wewnątrz gracza czekają niezliczone automaty z migającymi światłami, stoły do gier karcianych i ruletki, które dezorientują gościa i uniemożliwiają znalezienie wyjścia. Stłumione światło i głośna muzyka zwiększają poczucie zagubienia i zwiększają szanse, że gracz usiądzie za najbliższym automatem lub zdecyduje się zagrać w blackjacka, aby trochę się uspokoić i rozproszyć.

Jak wygrać. Nie musisz odwiedzać kasyna ściśle według harmonogramu. Jeśli gracz spędza dodatkowe 1–2 godziny w lokalu hazardowym, nic strasznego się nie stanie. Najważniejsze, żeby nie stracić głowy.

Zegarek na rękę i standardowy budzik lub zegar na smartfonie pomogą śledzić czas. Nie zgubić się w labiryncie sal gier jest łatwiejsze, jeśli najpierw ominąć całą instytucję, przedstawiając plan lokalizacji różnych stref hazardu w głowie. W nieznanych lokalach hazardowych można chodzić z przyjaciółmi. Razem łatwiej jest poruszać się w nieznanym otoczeniu i nie chodzić bezmyślnie od stołu do stołu w poszukiwaniu pokus.

Odwiedź kasyno z przyjaciółmi

Błąd 3. Nieznajomość zasad hazardu

Jak to działa. Niedoświadczeni gracze zmniejszają swoje szanse na wygraną, gdy polegają wyłącznie na szczęściu. Idą do kasyna, nie znając zasad hazardu i mają nadzieję, że fortuna w odpowiednim momencie powie ci, co robić i kiedy zatrzymać się na grach karcianych. W większości przypadków siódmy zmysł zawodzi, ponieważ nie można odgadnąć wyniku ruletki lub blackjacka, jeśli nie ma doświadczenia i przynajmniej podstawowych umiejętności, więc bardziej doświadczeni rywale otrzymują wygraną.

Jak wygrać. Podstawowe zasady każdej gry można zapytać krupiera lub dowiedzieć się za pomocą smartfona i natychmiast ćwiczyć w gronie rywali. Z drugiej strony, jeśli gracz udaje się do instytucji hazardowej nie tylko dla rozrywki, ale także dla wygranej, musisz najpierw zrozumieć zasady gry.

Błąd 4. Słuchać wskazówek innych graczy

Jak to działa. W zakładach hazardowych zawsze będą bywalcy, którzy nie mają nic przeciwko rozmowie i dzieleniu się własną strategią z rozmówcą. Lokalny «dobry człowiek» z przyjemnością powie, jak podnosi stawkę po każdej przegranej lub stawia w ruletce tylko na czarno, ale zapomni wspomnieć, jak często działała jego taktyka. Wszelkiego rodzaju znaki, zwycięskie strategie i «udane»  zalecenia innych graczy raczej nie zwiększą szans na wygraną, wręcz przeciwnie.

Jak wygrać. Jedyną właściwą taktyką jest wydawanie na 1 stawkę nie więcej niż 10% całkowitego budżetu. W ten sposób gracz może pozostać w grze dłużej, a prawdopodobieństwo wygranej wzrośnie. Inne wskazówki i porady nawet od doświadczonych guru są lepiej zignorować. W kasynie najważniejsze jest zachowanie umysłu, analiza sytuacji, próba obliczenia kolejnych kroków i nie utknąć tylko w jednej grze, nawet jeśli nic nie działa. Lepiej jest przejść od ruletki do automatu i otrzymać w prezencie kilka centów.

Błąd 5. Chciwość i niezdolność do zatrzymania się na czas

Jak to działa. Gracz, który ma szczęście, nie zawsze wie, jak zatrzymać się na czas. Zwycięzca wydaje się, że szczęście w końcu się do niego zwróciło, więc nadszedł czas, aby postawić duże zakłady i zarobić jeszcze więcej pieniędzy. W rzeczywistości losowe szczęście w ruletce lub automacie do gry jest zjawiskiem powszechnym i rzadko zdarza się, aby ktoś dwukrotnie dostał jackpota. W grach karcianych, w których zwycięstwo zależy bardziej od gracza i jego umiejętności, można wygrać pulę dwa razy, ale euforia i adrenalina często tłumią czujność i wszystko kończy się porażką.

Użyj gotówki

Jak wygrać. W tym przypadku wszystko zależy tylko od siły woli i samokontroli. W kasynie wskazane jest używanie gotówki, a nie karty kredytowej i uważne monitorowanie wydatków. A po otrzymaniu wygranej, choć nie za dużo, zrób sobie przerwę i idź do domu. Gracz może zawsze wrócić do hazardu następnego dnia, ale odzyskanie pieniędzy utraconych z powodu adrenaliny i podniecenia jest mało prawdopodobne.