Twórcy nauczyli sztucznej inteligencji blefować lepiej niż profesjonalnych graczy

Świat hazardu wywrócił się do góry nogami, odkąd naukowcy zaczęli rozwijać sztuczną inteligencję. Ostatnio popularne wśród graczy są wirtualne rozrywki hazardowe. Dlatego twórcy przeprowadzili szereg eksperymentów, podczas których okazało się, że sztuczna inteligencja może blefować nie gorzej niż profesjonalni gracze.

Naukowcy twierdzą jednak, że korzystanie z sieci neuronowej będzie przydatne w prognozowaniu sportu, ponieważ maszyny mogą przeprowadzić szybką i jakościową analizę uzyskanych danych i zapewnić graczom najbardziej prawdopodobne wyniki:

Roboty mogą blefować

«Na początku maszyna bada dane o poprzednich wynikach drużyn sportowych. A po oferuje gotowy wynik. Bardzo często sztuczna inteligencja sprawia, że udane prognozy na koszykówkę i piłkę nożną»

Jak wykazały badania, sztuczna inteligencja, grając w kasynie online, podejmuje decyzje znacznie dokładniej i skuteczniej niż człowiek. W obliczu niepewności, a także braku informacji, sieć neuronowa oblicza najbardziej prawdopodobne ruchy. Jednak taka technologia nie jest zbyt imponująca. Inżynierowie od dawna udowodnili, że trudno jest konkurować z maszyną w sferach, w których konieczne jest ćwiczenie myślenia matematycznego.

Badania pokazują, że sztuczna inteligencja nie tylko dobrze gra, ale także podejmuje pewne próby blefowania.

Również wcześniej odbywały się turnieje, w których ludzie walczyli z AI i sieć neuronowa wygrała. Chodzi o Turniej Texas Hold ‘ em, który odbył się w Pittsburghu Rivers. Wtedy maszyna była w stanie pokonać czterech profesjonalnych graczy w pokera. Gra trwała 20 dni, a sieć neuronowa zdołała wygrać $ 1.7 mln.