Top 5 automatów NetEnt o wysokiej wariancji

Automaty o wysokiej wariancji wypłacają rzadko, ale jeśli masz szczęście, możesz wygrać duże pieniądze. Sloty z niską wariancją wypłacają częściej, ale kwoty są mniejsze. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie sloty NetEnt, pierwsze linie na liście najbardziej dyspersyjnych będą automaty z progresywnym jackpotem. Im wyższa jest średnia wielkość jackpota, tym większe jest dyspersja.

1. Dead or Alive

Ale jeśli wykluczyć progresywne jackpoty, wśród najbardziej ryzykownych slotów wśród liderów będzie z pewnością ta gra. Standardowa definicja wysokiej wariancji to taka, w której wypłata za pięć identycznych symboli jest 10x większa od wypłaty za te same cztery symbole. Na przykład, cztery asy to 10x, a pięć asów to 100x. W grze Dead or Alive cztery scattery dają 25 zakładów, a 5 scatterów daje 2.500, czyli 100-krotną przewagę.

Slot Dead or Alive

2. The Reel Steal

Ten automat nie jest tak popularny, ale oferuje jedną z najwyższych wariancji wśród slotów NetEnt. Podobno jest znacznie gorsza od Dead or Alive pod względem wariancji, ale konsekwentnie idzie za nią. Reel Steal ukazał się w 2008 roku.

Slot The Reel Steal

3. Wild Rockets

Slot ten został wydany w 2012 roku, więc w przeciwieństwie do Dead or Alive i Reel Steal, posiada już bardziej zaawansowane funkcje. Dobre wygrane można uzyskać dzięki pięciu scatterom. Ta kombinacja daje zwielokrotnienie zakładu o 200 plus 20 darmowych obrotów.

Warto również zauważyć, że ten slot oferuje 720 możliwych kombinacji wygrywających, które mogą być tworzone od lewej do prawej i od prawej do lewej. Rozszerzające się symbole wild również pomagają w uzyskaniu dużych wygranych.

Slot Wild Rockets

4. Jungle Spirit Call of the Wild

Deweloper wydał ten slot w 2017 roku. Oferuje on 243 wygrywające kombinacje, których liczba wzrasta do 1024 podczas free spinów. Osobliwością Jungle Spirit jest to, że każdy symbol z wyjątkiem scattera może w dowolnym momencie zamienić się w symbol rozszerzający się na cały bęben.

Kolejną wartą uwagi cechą jest to, że aktywując darmowe spiny, gracze mogą wybrać, jak bardzo ryzykowna będzie runda. Im mniejsza liczba free spinów zostanie wybrana, tym mniejsza szansa na wygranie czegoś, ale za to większych nagród. Maksymalna wygrana w grze podstawowej wynosi 1.825 zakładów. Podczas darmowych spinów kwota ta wzrasta aż do 7,678 zakładów dzięki większej ilości wygrywających kombinacji.

Slot Jungle Spirit Call of the Wild

5. Berryburst MAX

Zasady zakładów są zbudowane wokół niezwykłego systemu klastrów i dodatkowych opcji wild. Interface automatu Berryburst Max przypomina większość slotów owocowych, dzięki zastosowaniu odpowiednich obrazów na bębnach. W rzadkich wyjątkach na polu znajduje się kostka lodu, która wykonuje dwie przydatne akcje: zastępuje inne lub aktywuje Respin.

Slot Berryburst MAX

[Articles]

Jak działają automaty do gry w kasynach?