Jak działają automaty do gry w kasynach?

Coraz więcej użytkowników preferuje rozrywkę w postaci gier hazardowych w Internecie w ramach rekreacji. Wśród nich popularne są sloty online. Zrozumienie zasady działania automatów do gry pozwoli ci rzadziej przegrywać.

Ogólna zasada działania dowolnego slotu

Wszystkie sloty używają mniej więcej tej samej mechaniki. Maszyna składa się z bębnów, które z reguły obracają się w pionie. Są one oznaczone specjalnymi symbolami. Kilka rzędów jest wyświetlanych w tym samym czasie na polu gry. Jeśli jest to dozwolone, gracz wybiera liczbę aktywnych linii.

Linia płatna w automacie do gry
Maszyna do gry z linią wypłat

Bębny zaczynają się kręcić, gdy gracz naciśnie przycisk Spin. Po zatrzymaniu kombinacje nagród są sprawdzane zgodnie z tabelą wypłat. Wygrane są przyznawane za sekwencję identycznych symboli, zaczynając od lewego bębna. Istnieją jednak automaty do gry, w których kombinacje nagród są tworzone również z prawej krawędzi pola gry lub w klastrach, niezależnie od pozycji.

Wygrane na wszystkich liniach są sumowane. Kwota nagrody może być natychmiast przesłana na saldo. W wielu automatach istnieje możliwość zwiększenia pieniędzy otrzymanych w grze na ryzyko. Każda udana próba podwaja kwotę. Jeśli gracz przegra, traci wszystkie swoje pieniądze.

Klaster wypłat
Gra z klastrem

Sloty online mogą oferować funkcje bonusowe. Są one uruchamiane, na przykład, po pojawieniu się wymaganej liczby scatterów. Mogą to być darmowe spiny i respiny, jak również rundy bonusowe. Istnieją również opcje płatne. Na przykład, niektóre sloty oferują kupno bonusów.

Jak działa generator liczb pseudolosowych

Specjalny program jest często używany do generowania wyników w slotach online. Jest to tak zwany generator liczb pseudolosowych lub PRNG. Jest on tworzony przez twórców, którzy wydają automaty do gry.

Dla producentów gier, sprzętowe generator liczb losowych (TRNG) są zbyt drogie i skomplikowane, więc deweloperzy używają typu pseudolosowego. Jest to program komputerowy, który tworzy łańcuchy liczb. Bez względu na to, jak wyrafinowany jest algorytm, nie daje on prawdziwie losowych wyników. Dlatego takie generatory nazywane są generatorami pseudolosowymi. Biorą za podstawę liczbę początkową i za pomocą licznych operacji matematycznych zmieniają ją tak, aby otrzymać nową liczbę.

PRNG generuje liczby podstawowe według pewnego algorytmu, aby wygenerować wyniki. Aby uniemożliwić włamanie, do sekwencji okresowo dodawane są losowe wartości. Generator liczb pseudolosowych generuje je przed uruchomieniem obrotu. Są one jednak wyświetlane na ekranie w postaci symboli gry dopiero po zatrzymaniu bębnów. PRNG bierze również pod uwagę funkcje bonusowe, w tym free spiny.

Podobna metoda jest używana do określenia kart rozdawanych przez wirtualnego krupiera w blackjacku online lub liczb wylosowanych w ruletce internetowej.

Matematyka automatów do gry

Tworzenie maszyny online zaczyna się od zbadania jej modelu matematycznego. Jest to podstawa dla przyszłości gry. Kładzie się:

  • Prędkość RTP.
  • Dyspersja.
  • Częstotliwość zwycięstw.
  • Wielkość wypłaty.

Dopiero gdy matematycy zatwierdzą model, projektanci i programiści zabierają się do pracy.

Jak obliczyć rzeczywistą wypłatę procentową można się dowiedzieć na przykładzie slotu 777. Jego projekt składa się z 3 bębnów, z których każdy jest zastosowany do 20 symboli gry. Na początek znajduje się tabela wypłat, uwzględniająca wszystkie możliwe sekwencje symboli.

Tabela wypłat

Ponadto zapisane jest, ile razy ten lub inny symbol może wypaść na każdym bębnie. Na przykład, siódemka występuje pojedynczo. Wiśnia w 2 przypadkach wypadnie na pierwszym bębnie, w 6 — na drugim, nigdy nie występuje na trzecim. Na dole obliczany jest całkowity wynik dla symboli.

Koszt znaków

Kolejnym krokiem jest określenie liczby przypadków, w których ta lub inna kombinacja może wypaść. W tym celu konieczne jest pomnożenie wyników z 3 kolumn. Kombinacja 777 może wypaść tylko 1 raz (1x1x1). Dwa arbuzy i jeden Bar w jednej linii występują 4 razy (2x2x1).

Kombinacje symboli

Teraz należy obliczyć całkowitą sumę wypłat dla kombinacji. W tym celu liczbę przypadków, ustaloną w poprzednim kroku, mnożymy przez wielkość nagrody z tabeli. Za 777 wypłata wyniesie 200 kredytów. Taką kwotę otrzymuje się za jedną możliwą kombinację, za którą gracz otrzyma 200 monet. W tym samym czasie za 3 arbuzy całkowity zwrot wyniesie 800 kredytów (8×100).

Suma wypłat dla kombinacji

Następnie określana jest liczba wariantów, w których sekwencje symboli przynoszą wygraną. W tym przykładzie liczba ta wynosi 1073. Określana jest również całkowita kwota zwrotów, która wynosi 7556 kredytów.

Liczba kredytów

Ponieważ na każdym bębnie znajduje się 20 symboli, całkowita liczba kombinacji wygrywających i niewypłacających wynosi 20x20x20=8000. Wtedy prawdopodobieństwo wypadnięcia zwycięskiej sekwencji będzie wynosić 1073/8000=13.41%. RTP wynosi 7556 / 8000 = 94,45%.

Automaty do gry w kasynach działają na tej zasadzie. To jest najprostszy przykład. Wraz z dodaniem liczby bębnów, linii nagród, wildów, scatterów, bonusów model matematyczny jest znacznie bardziej skomplikowany. Prawdziwe obliczenia ma tylko deweloper.

Co to jest RTP

Return To Player pokazuje, jaki procent wniesionych zakładów jest zwracany graczom. Jest ona określana w procentach. Im wyższa jest wartość RTP, tym większy jest zwrot dla graczy. Tylko ten procent jest określany na długim dystansie.

Aby mieć większe szanse na wygraną, należy wybierać maszyny z RTP na poziomie 97%. Średnia stopa zwrotu wynosi 94%. Maszyny z progresywnym jackpotem często mają RTP mniejsze niż 90%. Procent wypłat w automatach jest często publikowany na karcie slotu lub w tabeli wypłat.

Co to jest volatility

Parametr ten nazywany jest również dyspersją. Wpływa to na częstotliwość i wielkość wygranych. Kiedy zmienność jest niska, kombinacje wygranych często się pojawiają, ale wypłaty są przeważnie niewielkie. Maksymalny mnożnik nie przekracza X5000.

Jeśli chcesz zdobyć dużą nagrodę pieniężną, musisz wybrać maszyny z dużym rozproszeniem. Jednak konieczne jest posiadanie imponującego bankrolla, ponieważ zdarzają się długie okresy strat. Maksymalny mnożnik w takich slotach często przekracza X10,000.

Teraz już wiesz jak działają automaty do gry i mamy nadzieję, że teraz będziesz w stanie wybrać bardziej opłacalne maszyny.

[Articles]