The Green Knight: przegląd slota

Nie, The Green Knight nie jest grą opartą na jakiejś klawiaturze stoner wojownika z trudnym pseudonimem lub działacza na rzecz ochrony środowiska, choć to mogłoby być całkiem interesujące. Zamiast tego, The Green Knight jest drugim wydaniem od Play’n GO, które zostało zainspirowane klasycznym slotem 300 Shields – pierwszym był The Sword and The Grail. Weterani szybko zidentyfikują podobieństwa, ponieważ The Green Knight jest zbliżony do pierwszej odsłony ze względu na to, że opiera się na ogromnych progresywnych multiplikatorach.

Jeśli nie słyszałeś o Zielonym Rycerzu, jest mało prawdopodobne, że słyszałeś również o Sir Gawainie. Sir Gawain był bratankiem Artura, który dołączył do swojego słynnego wuja przy okrągłym stole wraz z resztą rycerzy. Nie dostał się tam przez nepotyzm, ale był dzielnym, szlachetnym chłopcem. W XIV-wiecznym poemacie Sir Gawain przyjął dość niezwykłe wyzwanie od ogromnego Zielonego Rycerza, który w Nowy Rok wtargnął do Camelotu, by rzucić wyzwanie rycerzom. To, co następuje, to rycerska opowieść, w której Sir Gawain zachowuje głowę, udowadniając swój honor Zielonemu Rycerzowi.

Gracze muszą udowodnić swoją wartość w tej zmiennej grze, w której domyślne RTP wynosi 96,27%. Rycerska gra jest możliwa na każdym urządzeniu od 10 p/c do £/€100 na obrót. Po ustaleniu stawek, przenosimy się do romantycznego świata Artura, gdzie gra toczy się na 5-bębnowym, 20-liniowym obszarze akcji. Wizualnie, ma on podobną jakość do The Sword and The Grail, jak również mnożnik umieszczony nad siatką.

ProducentPlay’n GO
Bębny5
Rzędy3
Linie wypłat20
RTP96.27% | 94.25%
Max Wygrana10,000x
VolatilityWysoka (8/10)
Min/Max Zakład 0.10/100
Data wydaniaMarzec 4, 2021

Otoczenie jest jednak zupełnie inne, składa się z niesamowitego zielonego lasu po lewej stronie i zrujnowanego starego budynku po prawej. Podczas darmowych obrotów robi się jeszcze bardziej mistycznie, prawdopodobnie dlatego, że Zielony Rycerz przybył, aby wypełnić swoją część umowy z Sir Gawainem.

Jeśli chodzi o symbole, dolną część zajmują królewskie karty od 10 do A, z wyjątkiem symbolu “T”, który jest używany zamiast symbolu “10”. Premia obrazkowa składa się z topora, konia Zielonego Rycerza, damy (prawdopodobnie Morgan le Fay) oraz Sir Gawaina. Wartość wygranej za wygraną w pięciu rodzajach wynosi od 7,5x do 25x zakład.

Cechy slotu

W centrum akcji znajdują się jokery, które zastępują każdy płatny symbol, aby pomóc w osiągnięciu wygranej. Poza regularną wygraną, posiadają one również mnożniki 2x, 5x, 10x, 25x lub 100x. Gdy te jokery zostaną użyte w wygrywającej kombinacji, ich mnożnik jest dodawany do regularnej wypłaty. Jokery mają również ogromną wartość, jeśli same tworzą zwycięską kombinację. Linia 5 regularnych wildów uruchamia wypłatę 100x stawka, podczas gdy pięć wildów z mnożnikiem x100 jest wartych 10 000x.

Zielony Rycerz jest scatterem, pojawiającym się na dowolnym bębnie. Gdy pojawi się 3, 4 lub 5, gracze otrzymają 5 darmowych obrotów oraz wygraną w wysokości 2.5x, 5x lub 100x całkowita stawka. Każdy darmowy obrót gwarantuje mnożnik wild, a jego wartość rośnie wraz z postępem gry. Tak więc, darmowe obroty 1, 2, 3, 4, 5 wprowadzają do gry wild mnożniki 2x, 5x, 10x, 25x, a na koniec 100x.

Dodatkowo, jeśli 2 symbole Zielonego Rycerza wylądują na darmowym obrocie, wtedy 5 Shield Spins zostanie aktywowanych, a darmowe obroty zostaną wstrzymane. Podczas Shield Spins, aktualny mnożnik wild jest zablokowany na czas trwania tej funkcji. Jeśli graczom pozostały jeszcze jakieś darmowe obroty, zostaną one rozegrane po zakończeniu Shield Spins.

Werdykt

Po raz kolejny zespół Play’n GO stworzył ładnie wyglądający slot z funkcjami, które mogą stać się nuklearne, gdy Twoje szczęście jest gorące. Wild multiplikatory nie są rzadkością, ale nie często mają tak wysokie wartości. To, co sprawia, że są one jeszcze bardziej pożądane, to szalone kombinacje wypłat, gdy pojawią się na jednej linii. Wypłata 10 000x za pięć z 100x wildów to szaleństwo, a tak się składa, że jest to najwyższa wygrana, jaką można zdobyć grając w The Green Knight. Osoby zainteresowane magią matematyki mogą zauważyć, że maksymalna ekspozycja ma prawdopodobieństwo pojawienia się raz na 55 555 555 obrotów.

Podczas gdy technicznie rzecz biorąc możesz to osiągnąć używając linii wildów, to właśnie skumulowana suma darmowych obrotów jest tym, w którym większość graczy zbierze swoje najlepsze zarobki. Posiadanie gwarantowanego progresywnego mnożnika wild na każdym darmowym obrocie z pewnością zwiększa napięcie. Zagnieżdżanie funkcji w funkcji jest również świetne, kiedy się uruchomi. W ten sposób Spiny Tarczy są podobne do Spinów Piramid w Cat Wilde and the Lost Chapter, z tą różnicą, że tym razem otrzymujemy zablokowane wartości mnożnika wild w miejsce symboli rozszerzających się.

Być może nie poczujesz takiej ulgi jak Gawain, kiedy dowiedział się, że jego głowa pozostanie przyczepiona do ramion, ale zsumuj to wszystko i Zielony Rycerz jest kolejnym niezawodnym slotem Play’n GO, na którym możesz polegać. Jak wiele z tego, co ostatnio zrobili, gra podstawowa może być dość nudna przez większość czasu, chociaż duże dzikie multiplikatory utrzymują cię w niepewności. Udało Ci się jednak uruchomić rundę bonusową, a losy mogą się zmienić w jednej chwili dzięki zestawowi przeplatających się funkcji.

[Articles]